Kongres antykryzysowy plan naprawczy Polski

PLAN NAPRAWCZY DLA POLSKI

CENTRUM KONGRESOWE MTP POZNAŃ

Międzynarodowe Targi Poznańskie
wiosna 2023
Kongres antykryzysowy plan naprawczy Polski

O wydarzeniu

Dzisiaj i każdego dnia ważą się losy nie tylko naszych firm, ale także przyszłość naszych rodzin i kolejnych pokoleń. Masowe konflikty społeczne, ograniczenia, degradacja natury, ograniczona ilość zasobów naturalnych, galopująca inflacja, jedne z najtrudniejszych warunków na świecie do rozwoju biznesu – to tylko niektóre z problemów dzisiejszego świata.

Brak reakcji i działania na ograniczenia niesie za sobą najbardziej kosztowne konsekwencje - kryzys tożsamości Ludzi Przedsiębiorczych. 

Z drugiej strony każdy kryzys to niesamowita szansa na rozwój. Już dzisiaj w wielu miejscach powstają nowe inicjatywy, rodzą się nowe rozwiązania i w efekcie bogatsze społeczeństwo.

Przyszedł moment, kiedy mądrość i doświadczenie liderów świata nauki i biznesu, praktyków życia społecznego połączymy w jedną spójną całość.

Dlatego organizujemy Kongres Antykryzysowy, by wspólnie mieć wpływ na to co się dzieje.

Jesteśmy całkowicie skupieni na zaprojektowaniu przyszłości, w której będziemy żyć. Wierzymy, że będziesz jedną z tych odważnych osób, która zrobi to razem z nami.

Patronat medialny

Partnerzy wydarzenia

Partnerzy techniczni

I Kongres Antykryzysowy

Jak zabezpieczyć się przed kryzysem i jak zarabiać w czasie kryzysu?
Program dobrowolnych i dziedziczonych składek ZUS
Topowi prelegenci ze świata gospodarki, biznesu, mediów i kultury
Prezentacja skutecznych rozwiązań antykryzysowych

Z Kongresu Antykryzysowego wyjedziemy bardziej świadomi i mocniejsi, przygotowani do dalszego działania w czasach niepewności.

Naprawa i odnowa otoczenia gospodarczego

W agendach tematycznych dotyczących funkcjonowania Rzeczpospolitej Polskiej będziemy identyfikować i diagnozować otoczenie gospodarcze, szukać rozwiązań, planować wdrożenia i mechanizmy społecznej kontroli państwa.

Wzrost kompetencji i wzmocnienie przedsiębiorczości

Zarządzanie, marketing, sprzedaż i przywództwo. Musimy być silni, pewni siebie i zmotywowani, aby dobrze zarządzać i chronić to, co stworzyliśmy.
Kongres antykryzysowy plan naprawczy Polski

Część plenarna

 • Przedsiębiorczość i gospodarka
 • Porozmawiajmy o wolności
 • Porozmawiajmy o procesach gospodarczych w naszej ojczyźnie i naszej roli
 • Porozmawiajmy o marketingu i sprzedaży w dobie kryzysu gospodarczego
 • Porozmawiajmy o automatyzacji i robotyzacji naszych przedsiębiorstw
 • Spotkanie tych, którzy obawiają się kryzysu z tymi, którzy sobie dobrze w nim radzą
Kongres antykryzysowy plan naprawczy Polski

Praca w zespołach (agendy) - wypracowanie planu naprawczego dla Polski 

 • WOLNOŚĆ
 • RELACJA i KOMUNIKACJA
 • PROCESY GOSPODARCZE
 • PODATKI
 • USŁUGI PUBLICZNE
 • EKOLOGIA i ZERO WASTE

Zobacz pełną agendę

Kongres antykryzysowy plan naprawczy Polski

MIEJSCE WYDARZENIA

Sala Ziemi MTP Poznań

Kongres antykryzysowy plan naprawczy Polski
I Kongres Antykryzysowy
UlicaGłogowska 10
60-734Poznań
Polska
PHOTO-2022-08-27-09-34-17
PHOTO-2022-08-27-09-34-17-1
PHOTO-2022-08-27-09-34-17-2
PHOTO-2022-08-27-09-34-17-3

Prelegenci Kongresu

Anna Kalata

Anna Kalata

ekonomista, polityk, przedsiębiorca, nauczyciel akademicki, doradca gospodarczy. Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej. W latach 2006-2007 pełniła funkcję Ministra Pracy i Polityki Społecznej, przewodniczącej Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych  oraz członka Komisji Nadzoru Finansowego.
Piotr Liroy-Marzec

Piotr Liroy-Marzec

Muzyk, producent muzyczny, przedsiębiorca oraz polityk, poseł na Sejm VIII kadencji. Założyciel Liroyal, współzałożyciel oraz członek zarządu HUBburger, dyrektor kreatywny KingApp, Prezes zarządu DEF Rozrywka sp. z o.o. 

Od 2016 roku zasiadał w Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności IT i High-Tech, od tego samego roku pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego Podkomisji nadzwyczajnej ds. rozpatrywania poselskich projektów ustaw m.in.: o mediach narodowych, o składce audiowizualnej.

Maciej Sagal

Maciej Sagal

Przedsiębiorca, innowator w zakresie automatyki procesów. Współzałożyciel stowarzyszenia Poland-Hongkong Business Association, ekspert ds. handlu z Chinami oraz główny inicjator produkcji zaawansowanego oprogramowania dla MŚP w Chinach. 

Członek i doradca Parlamentarnego Zespołu ds. Cyfryzacji, innowacyjności, IT i High-Tech.

Katarzyna Rudnicka

Katarzyna Rudnicka

Prezes zarządu VIVENGE i Nauczyciel Duchowy
Z wykształcenia matematyk. W latach 1994-2005 pracowała w korporacjach na menadżerskich stanowiskach jako dyrektor sprzedaży i wiceprezes ds. sprzedaży. Od 2006 współprowadzi z mężem własny biznes. VIVENGE - to znany na skalę europejską dostawca oznakowania i umeblowania dla największych międzynarodowych sieci.
Adam Abramowicz

Adam Abramowicz

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Prowadził z sukcesem własną działalność gospodarczą. Był jednym z głównych inicjatorów, a zarazem prezesem Zarządu Sieci Detalistów „Nasze Sklepy”, która powstała, by chronić małych i średnich przedsiębiorców. Był też jednym z założycieli oraz długoletnim prezesem Izby Gospodarczej Nowej Przedsiębiorczości w Białej Podlaskiej.
Piotr Domżał

Piotr Domżał

Pan Piotr Domżał jest absolwentem kierunków: pedagogika w zakresie resocjalizacji z profilaktyką społeczną oraz zdrowia publicznego Uniwersytetu Medycznego.  Doktor w dziedzinie nauk społecznych oraz absolwent studiów Master of Business Administration. W swojej pracy skoncentrowany na projakościowych systemach zarządzania.
Dariusz Grabowski

Dariusz Grabowski

Doktor ekonomii, stypendysta Sorbony, przedsiębiorca, polityk, wykładowca akademicki, współtwórca Ruchu Społecznego Powszechnego Samorządu Gospodarczego. W latach 80-tych działacz NSZZ Solidarność na Uniwersytecie Warszawskim, w stanie wojennym związany ze strukturami podziemnymi związku, ekspert i doradca NSZZ Solidarność Regionu Mazowsze i Komisji Krajowej.
Magdalena Gawlik

Magdalena Gawlik

Producent wykonawczy,  CEO w Sparrow Lane Productions LLC w Nowym Jorku (produkcja muzyki i filmów), Prezes Zarządu Fundacji Idea Artis Poloniae, manager artystyczny, ekspert w zakresie zarządzania projektami i analizy strategicznej przedsiębiorstw, ekspert ds. rozwoju regionalnego, absolwentka ekonomii, historii oraz studiów podyplomowych „Zarządzanie, audyt i kontrola wewnętrzna” (Akademia Ekonomiczna w Krakowie i Uniwersytet Jagielloński).
Jolanta Żukowska

Jolanta Żukowska

Prowadzi markę Connector Germany. Z wykształcenia jest inżynierem, a jej specjalność to informatyka, logistyka, produkcja, optymalizacja procesów i zarządzanie projektami. W Niemczech spędziła 15 lat, tam studiowała, organizowała wiele eventów dla startupów, a na co dzień pracowała jako Project Manager w projektach automatyzacji linii produkcyjnych na całym świecie.
Wiesława Dróżdż

Wiesława Dróżdż

Prezes zarządu CLBB. Liderka zespołu ekspertów ds. zarządzania komunikacją. Była Rzecznik Prasowa Ministerstwa Finansów. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte w administracjii celno-skarbowej a co za tym idzie korzysta także z całego kapisału ludzkiego, który zna i rozumie. DNA administracji oraz przyjęta przez nią pragmatyka nie stanowi większych tajeminic, dlatego służy tą wiedzą naszym klientom, co zwiększa skuteczność naszych działań.
Marek Skała

Marek Skała

Trener warsztatowy, coach, mówca inspiracyjny. Właściciel firmy szkoleniowej MEGALIT – Instytut Szkoleń. Od 25 lat prowadzi projekty szkoleniowe i rozwojowe dla największych polskich i światowych koncernów. Zakres – motywacja, przywództwo, zarządzanie zmianą, ale także wystąpienia publiczne czy techniki coachingowe. Współtwórca pierwszych polskich studiów PR (AE w Krakowie).
Damian Michalski

Damian Michalski

Przedsiębiorca z 15 letnim doświadczeniem w handlu na rynkach zagranicznych. Właściciel kilku spółek E-Commerce w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Exporter i importer towarów z logistyki kontenerowo-morskiej w handlu B2B pomiędzy  krajami takimi jak Maroko czy Chiny. Wszystkie swoje spółki rozwijał od małych nakładów inwestycyjnych głównie opierając je na wykorzystaniu nowoczesnych technologii.
Robert Kazimierski

Robert Kazimierski

Menadżer, mentor, ekspert ds. komercjalizacji, modeli biznesowych,  zarządzania zmianą, zarządzania marketingowego i strategicznego. Twórca innowacyjnych projektów biznesowych z zakresu m.in. handlu, mediów, reklamy, energetyki. Doradca ds. strategii informacyjnych w agencjach rządowych RP. Były wieloletni dziennikarz, producent i menadżer mediów. W przeszłości pracował m.in. dla TVP1, TVP2, Polsat, TVN24, TVN Turbo oraz zagranicznych stacji.
Jacek Czauderna

Jacek Czauderna

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, MBA University of Bradford, London Management School. Jest praktykiem z 27-mio letnim doświadczeniem gastronomicznym w korporacjach Żywiec i Nestle, w tym od ponad 10 lat w prywatnym biznesie (własne restauracje i dystrybucja dla gastronomii kawy, ekspresów oraz herbaty koncernu Jacobs Douwe Egberts). Społecznik w gospodarce i projektach rozwojowych dla biznesu.
Kongres antykryzysowy plan naprawczy Polski

Zobacz zaproszenie na kongres

Polska potrzebuje Planu Naprawczego.

Planu ochrony klasy średniej. Polska potrzebuje kompetentnych polityków.
Możemy to osiągnąć przez wywarcie wpływu na rządzących. Jesteśmy to w stanie zrealizować jednocząc się. Kongres Antykryzysowy, zjednoczy polskich przedsiębiorców oraz inne środowiska jak lekarzy, prawników, nauczycieli. Celem tego zjednoczenia będzie wypracowanie Planu Naprawczego Polski. W pracach będą brali udział zaproszeni eksperci z wielu dziedzin. Plan Naprawczy Polski jest fundamentem do wywierania silnego, merytorycznego wpływu na struktury państwa. Plan Naprawczy – bez ideologii, bez partyjniactwa. 
Zebrane pieniądze będą w całości przeznaczone na organizację prac zespołów eksperckich oraz Kongresu Antykryzysowego, który jest ważnym spotkaniem społecznym bezpośrednio związanym z pracami nad Planem Naprawczym dla Polski.
Pomóż nam zrealizować te dzieło. Każda wpłata będzie cegłą w tamie, która ma zatrzymać niszczenie polskiej przedsiębiorczości. Bądźcie z nami wiosną na Kongresie i pomóżcie nam go zorganizować. Liczy się nawet najmniejsza wpłata.

Wybierz swoją najlepiej dopasowaną kategorię biletu

BILET VIP

Możliwość nauki od globalnych liderów

Unikalny content nie dostępny nigdzie indziej na świecie

Zapis vod na 12 miesięcy z całego spotkania

Wellcome Pack od organizatorów i Partnerów wydarzenia

Udział w bankiecie, rozmowach o przyszłości, spotkanie z panelistami i inne atrakcje

BILET GOLD

Możliwość nauki od globalnych liderów

Unikalny content niedostępny nigdzie indziej na świecie

Zapis VOD na 12 miesięcy z całego spotkania

Wellcome Pack od organizatorów i Partnerów wydarzenia

ONLINE

Dostęp online do całej konferencji

Możliwość nauki od globalnych liderów

Unikatowy content niedostępny nigdzie indziej na świecie