Dzień pierwszy - wtorek, 22 listopada 2022 r.

Sala Ziemi
Bankiet

Godz. 8:00 - 10:00REJESTRACJA UCZESTNIKÓW i PORANNA KAWA
Godz. 10.00 - 13.00BLOK I
Kim jesteśmy i jakie mamy cele – Powitanie i przedstawienie Credo Pierwszego Kongresu AntykryzysowegoJacek Czauderna, przedsiębiorca, Lider Kongresu
Czy Polacy potrzebują zmiany i gdzie jest jej początek? Wprowadzenie do prac nad nowym nurtem społeczno – gospodarczym.Robert Kazimierski, przedsiębiorca, Przewodniczący Rady Programowej Kongresu
Dlaczego i dla kogo kryzys jest szansą? Lepsze zarządzanie firmą i sukces w czasach niepokoju.Mariusz Szuba
Program dobrowolnego ZUS’u, czy to w ogóle możliwe?Adam Abramowicz, Rzecznik MŚP w Polsce.
Godz. 13.00 - 14.00Przerwa obiadowa
Godz. 14.00 - 16.00BLOK II
7 kroków do globalnej sprzedaży produktów.
Notuj, planuj, sprzedawaj.Jak skalować małe biznesy
międzynarodowo? Rady praktyka – od czego zacząć i w jakim
momencie?
Damian Michalski
Czy polski biznes ma tożsamość i czy na pewno jej
potrzebuje?
Marek Skała
Wpływ braku kompetencji na procesy gospodarcze. Anatomia
działalności na szkodę państwa.
Gość Specjalny
Odbieramy politykom decyzje gospodarcze. Niekompetentne
decyzje i zaniechania urzędników rozstrzygają w naszym dzisiaj i
jutro. Przedsiębiorcy i pracownicy polskich firm - jesteśmy wielkim
społecznym niemową
Dariusz Grabowski
Godz. 16.00 - 16.45Przerwa kawowa
Godz. 16.45 - 19.15BLOK III
Poczucie wolności gospodarczej. Czy duchowość wpływa na
ekonomię? 
Katarzyna Rudnicka
Edukacja a gospodarka? Czyli kto jest dla kogo i na czym polega
kłamstwo edukacyjne?
Piotr Domżal
7 narzędzi do zarządzania w sytuacji kryzysowejAnna Kalata
Dlaczego 85 % małych i średnich firm nie ma planu
marketingowego, spisanego budżetu i struktury organizacyjnej?
Czym ryzykują w kryzysie?
Jolanta Żukowska
Automatyzacja i robotyzacja czyli cyber - pracownik na pełny
etat.
Maciej Sagal
Piotr Liroy-Marzec
Godz. 19.15 – 19.30ZAKOŃCZENIE I DNIA KONGRESU
Godz. 21.00 - ...BANKIET – ROZMOWY O PRZYSZŁOŚCI


Dzień drugi - środa, 23 listopada 2022 r.

Sale pracy w agendach
Podsumowanie – Sala Ziemi
Godz. 10.00 - 13.00
AGENDA 1
WOLNOŚĆ GOSPODARCZA
– jesteśmy wszyscy dla wolności i niezależności. Koniec działania w strachu kryzysu i niepewności jutra. Myślimy technokratycznie, przez analizę merytoryczną procesów i regulacji zapewniających nam faktycznie wolność ekonomiczną i działalności gospodarczej w ramach reprezentowanych branż (druga płaszczyzna naszego ruchu społeczno – gospodarczego). Jak radzić sobie z kryzysem i jak w tym czasie generować wartość?
AGENDA 2
RELACJA i KOMUNIKACJA
– przecież biznes to relacje. Jakie relacje mamy z przedstawicielami rządu czy w urzędach skarbowych? Ustawienie „Pan” czyli rząd i „Przedsiębiorca” czyli podatnik jest do zmiany. My obywatele mamy wypracować procesy społeczno – gospodarcze przy wykorzystaniu kompetencji profesjonalnej komunikacji z obywatelami. Pamiętam petycje do rządu w czasie pandemii z apelami do merytorycznej dyskusji nad programami pomocowymi dla branż zamkniętych. Zdawkowe odpowiedzi albo ich brak. Na koniec – decyzje rządu w formie rozporządzeń. Zero relacji i komunikacji. Autorytarne i niekompetentne decyzje, jak przydziały subwencji finansowych po kodach PKD albo pozbawienie pomocy finansowej dla nowo powstałych firm. Brak procesowego podejścia do stanowienia prawa i rozwoju przedsiębiorczości przy równoczesnym uprzywilejowaniu korporacji w zakresie prawa gospodarczego i podatków. Dosyć już prostackich przekazów liderów politycznych – „nie wiesz jak prowadzić biznes to go zamknij”. To, że zawsze kosztem sektora MŚP są łatane przysłowiowe dziury w budżecie państwa poprzez zwiększanie obciążeń podatkowych albo kreowanie nowych podatków. To dowody niekompetencji i zachwianych relacji rządu z najważniejszym sektorem napędzającym gospodarkę., czyli sektorem MŚP.
AGENDA 3
PROCESY GOSPODARCZE i USŁUGI PUBLICZNE
Kolor niebieski
– jakie zachodzą procesy gospodarcze w naszym państwie? Kto może lepiej zeskalować procesy jak nie przedsiębiorcy? Ministrowie z nadania, bez kompetencji nie analizowali żadnych procesów, bo nie mają pojęcia o ich istnieniu. W znakomitej większości „osobowości” świata polityki i gospodarki nie prowadzili żadnych firm.
– my przedsiębiorcy musimy technokratycznie przeanalizować procesy zachodzące w usługach publicznych. Dlaczego komercyjne usługi działają świetnie (np. stomatologia) a usługi publiczne są na bardzo niskim poziomie (służba zdrowia, edukacja, rolnictwo).
AGENDA 4
PODATKI
Kolor szary
– nie musisz przedsiębiorco kombinować z kreatywną księgowością w gąszczu przepisów i restrykcji karno skarbowych w momencie jak zorganizujemy proste i przejrzyste systemy płacenia podatków. W dobie cyfryzowanego państwa, z JPK, elektronicznym NIP i REGON powinno być to łatwe zadanie. Dzisiaj katalog ulg, powikłań płatniczych, ton papierowych deklaracji, podatków od podatków, powszechną opinią, iż gdzie kończy się logika w Polsce zaczynają się podatki, jako owoc Polskiego Ładu przygotowanego chyba przez studentów albo niekompetentnych urzędników. Wszyscy chcemy płacić podatki, ale musimy analizować kompetentnie wszystkie procesy gospodarcze i związane z nimi obowiązki podatkowe bez PIT’ów rocznych, są one niepotrzebne.
AGENDA 5
EKOLOGIA i ZERO WASTE
Kolor zielony
– my przedsiębiorcy definiujemy jakie ekologiczne procesy są wykonalne i mogą być realne stosowane w gospodarce i prowadzonej działalności gospodarczej. Zaangażowanie młodzieży w te procesy jest kluczowe. Integracja stowarzyszeń i fundacji ekologicznych z przedsiębiorcami jest kluczem do sukcesu Polski rozwojowej i wyedukowanej ekologicznie. W dobie kryzysu energetycznego i galopującej inflacji kompromisy ekologiczne są koniecznością przetrwania gospodarki i rozwoju!
Godz. 13.00 - 14.00Przerwa obiadowa
Godz. 14.00 – 16.00 PODSUMOWANIE PRAC W AGENDACH - Sala Ziemi
Przedstawienie Planu Naprawczego Polski
Najważniejsze sprawy społeczno – gospodarcze dla sektora MŚP
Powołanie nowego nurtu społeczno – gospodarczego Klub Biznesu MŚP

Godz. 17.00 - Sala Ziemi - Zakończenie I Kongresu Antykryzysowego

Jesteś zainteresowany?